اگر در بازار لیوان های کاغذی هستید، ممکن است با اصطلاحات دولایه و تک لایه  برخورد کرده باشید. این عبارات به تعداد لایه‌های کاغذی که لیوان را تشکیل می‌دهند اشاره دارد و درک تفاوت بین آنها می‌تواند به شما در انتخاب نوع مناسب لیوان برای نیازهایتان کمک کند.

تفاوت لیوان کاغذی دولایه و تک لایه

لیوان های تک جداره از یک لایه کاغذ ساخته می شوند که معمولاً با یک لایه نازک از پلی اتیلن (PE) در داخل آن ها که آن را ضد آب می کند.این لیوان ها معمولا برای سرو نوشیدنی های سرد یا گرم مانند قهوه، چای یا نوشابه استفاده می شود. لیوان های تک لایه معمولاً قیمت کمتری نسبت به لیوان های دولایه دارند، اما عایق کمتری دارند و دوام کمتری دارند.ساخت لیوان های تک لایه لیوان های تک لایه از یک ورق کاغذ ساخته می شوند که به شکل دایره ای بریده شده و سپس با استفاده از دستگاه به شکل لیوان در می آیند. سپس لیوان را با یک لایه نازک پلی اتیلن در داخل می پوشانند تا ضد آب شود. برخی از لیوان های تک لایه نیز دارای بافتی موج دار در خارج هستند تا چسبندگی بیشتری داشته باشند. که این لیوان ها با دستگاه ساخت لیوان کاغذی موثر است.لیوان های دو لایه از ترکیب دو لایه کاغذ با یک لایه عایق بین آنها ساخته می شوند. کاغذ به دو شکل دایره ای با اندازه های مختلف برش داده می شود که دایره کوچکتر داخل دایره بزرگتر قرار می گیرد تا فضایی برای عایق ایجاد شود. سپس دو دایره با استفاده از گرما و فشار به یکدیگر متصل می شوند تا یک لیوان بدون درز ایجاد شود.

لیوان کاغذی
دستگاه های تولید لیوان کاغذی

 

ماندگاری لیوان های یکبارمصرف

لیوان های تک لایه به دلیل ساختار نازک تر، دوام کمتری نسبت به لیوان های دو لایه دارند. اگر با یک نوشیدنی داغ پر شوند یا اگر به زمین بیفتند یا فشرده شوند، بیشتر مستعد پارگی یا ریزش هستند.به همین دلیل، لیوان های تک لایه برای سرو نوشیدنی هایی که ممکن است برای مدت طولانی حمل یا نگهداری شوند، ایده آل نیستند.با دستگاه شکل دهی کاسه کاغذی میتوانید انواع مدل های تک لایه را تولید کنید .لیوان های دو لایه به دلیل ساختار ضخیم تر و لایه عایق بین دو لایه کاغذ، دوام بیشتری نسبت به لیوان های تک لایه دارند.این طراحی باعث می‌شود که در هنگام پر شدن با نوشیدنی داغ یا تحت فشار کمتر فرو بریزند یا پاره شوند.لیوان های دولایه برای سرو نوشیدنی هایی که نیاز به حمل و نقل یا نگهداری طولانی مدت دارند، انتخاب بهتری هستند.لیوان های تک لایه حداقل عایق را دارند و برای سرو نوشیدنی های گرم برای مدت طولانی مناسب نیستند. آنها برای سرو نوشیدنی های سرد مانند نوشابه، آب میوه یا آب مناسب تر هستند.های دو لایه عایق بسیار خوبی دارند و برای سرو نوشیدنی های گرم مانند قهوه، چای یا شکلات داغ برای مدت طولانی ایده آل هستند.لایه عایق هوا یا فوم بین دو لایه کاغذ به گرم نگه داشتن نوشیدنی کمک می کند و در عین حال از داغ شدن بیش از حد بیرون لیوان در لمس جلوگیری می کند.

موارد استفاده از لیوان های یکبار مصرف

لیوان های تک لایه معمولا برای سرو نوشیدنی های سرد مانند نوشابه، آبمیوه یا آب استفاده می شود.اگر نوشیدنی نسبتاً سریع مصرف شود، برای سرو نوشیدنی های گرم مانند قهوه یا چای نیز مناسب هستند.لیوان های تک لایه اغلب در رستوران های فست فود، کافه ها و سایر مراکز خدمات غذایی استفاده می شود.لیوان های دو لایه برای سرو نوشیدنی های گرم مانند قهوه، چای یا شکلات داغ ایده آل هستند.آنها همچنین برای سرو نوشیدنی های سرد مناسب هستند، اما گران تر از فنجان های تک لایه هستند و ممکن است برای نوشیدنی های سرد ضروری نباشند.لیوان های دولایه معمولاً در کافی شاپ ها، کافه ها و سایر مراکزی که نوشیدنی های گرم سرو می کنند استفاده می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *