درب لیوان کاغذی

درب لیوان کاغذی


درب لیوان کاغذی

ظروف یکبار مصرف کاغذی جزو محصولات دوست دار محیط زیست بوده و مصرف آن در کشور رو به افزایش است. استفاده از درب لیوان کاغذی علاوه بر زیبایی و مدرن بودن کمک شایانی به بهداشت و سلامت مواد غذایی می کند. با توجه به ابعاد و سایز و جنس لیوان یکبار مصرف، درب‌ لیوان کاغذی در سایز های مختلف و با کاربرد های متفاوت تولید می شود. انواع درب‌ لیوان کاغذی، درب لیوان پلاستیکی، درب لیوان گیاهی و … است.

درب های لیوان کاغذی را بر اساس سایز لیوان ها تولید می کنند حتی در لیوان های یک اندازه نیز ممکن است درب ها با سایز های متفاوتی تولید شوند که این موضوع به قطر دهانه لیوان بستگی دارد. در واقع بر اساس قطر دهانه لیوان اندازه درب هم تغییر خواهد کرد.

مواد اولیه درب لیوان کاغذی

مواد اولیه ای که برای تولید درب‌ لیوان کاغذی استفاده می شود پلاستیک می باشد.به دلیل آن که پلاستیک شکل پذیری خوبی دارد، می توان ایده های خوبی برای تولید درب روی آن اجرا کرد. برای تهیه مواد اولیه باید به قیمت و کیفیت آن توجه نمود.

مزایای استفاده از درب‌ لیوان کاغذی

مزیت مهمی که یک درب می تواند برای لیوان داشته باشد افزایش جذابیت ظاهری و حفظ دمای نوشیدنی می باشد. کیپ بودن درب لیوان باعث می شود از ریختن ناگهانی نوشیدنی جلوگیری شود. مهم ترین کاربردی که دربهای لیوان کاغذی دارد این است که از سوختن لب هنگام نوشیدن نوشیدنی جلوگیری گردد. قسمتی از درب‌ لیوان کاغذی با ارتفاع بلندتری نسبت به بقیه قسمت های آن می سازند که حفره ایجاد شده مانع انتقال داغی نوشیدنی به لب ها می شود.

قسمتی از درب‌ لیوان به منظور قرار دادن نی برای راحتی در نوشیدن در نظر گرفته می شود. انواع درب برای لیوان کاغذی را می توان به درب نوشیدنی سرد و درب نوشیدنی گرم تقسیم نمود. درب نوشیدنی های سرد به صورت هموار روی ظرف قرار می گیرد و این موضوع تولید آن را نسبت به درب نوشیدنی های گرم راحت تر نموده است و ساخت درب‌ لیوان و قالب های آن پیچیدگی خاصی ندارد.

اما تولید درب نوشیدنی های گرم دارای پیچیدگی های بیشتری است. وجود درب مانع سرد شدن نوشیدنی خواهد شد. پس نوع ساخت و قالب بندی در تولید درب نوشیدنی گرم با درب نوشیدنی سرد متفاوت است. از لیوان درب دار یک بار مصرف برای مواردی مانند ظرف آیسپک، لیوان یکبار مصرف درب دار قهوه و… می توان استفاده کرد.

درب لیوان کاغذی

فرآیند تولید درب‌لیوان کاغذی

فرآیند تولید دربهای لیوان کاغذی توسط رول های پلاستیکی به وسیله دستگاه تولید لیوان کاغذی انجام می شود. این دستگاه پلاستیک را با فشاری که توسط قالب ها بر روی آن ها ایجاد می کند به درب تبدیل می کند. در واقع مراحل تولید به این صورت می باشد:

  1. حرارت دهی
  2. فرم دهی
  3. پانچ
  4. دایکات.

هر قالب دستگاه می تواند یک الی سه ردیف داشته باشد و هر ردیف 3 الی 5 درب می تواند تولید کند.

قیمت درب لیوان کاغذی

قیمت درب‌ لیوان کاغذی بستگی به سایز لیوان و نوع و ابعاد درب لیوان دارد. برای اطلاع از قیمت و ثبت سفارش خود با شماره های موجود بر روی وب سایت ایران لیوان تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *