دستگاه لیوان ساز در تبریز

دستگاه لیوان ساز در تبریز


دستگاه لیوان ساز چیست و چگونه کار می کند؟

دستگاه لیوان ساز در تبریز براساس مصرف به دسته بندی های متفاوتی تقسیم می شوند. ظرفیت این لیوان ها شامل 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, …, 32 هر اونس است که هر اونس برابر با 28.34 می باشد. به دلیل تماس مستقیم لیوان کاغذی با مواد غذایی به منظور جلوگیری از آلودگی مواد غذایی حتما باید استریل شود.

همانطور که در مقاله ی دستگاه لیوان کاغذی نیز گفته شد، لیوان کاغذی از چند لایه مقاوم تشکیل شده است به همین دلیل در برابر گرما مقاوم است. هم چنین ماده ای به نام پلی اتیلن در ساخت این لیوان استفاده شده است که به محیط زیست ضرر نمی رساند. هم چنین بر روی مواد غذایی کمترین اثر شیمیایی را می گذارد. بهتر است بدانید مقدار ماده ای که در یک لیوان کاغذی به کار می رود به اندازه مقدار وزن مایعاتی است که در آن قرار می گیرد، از جذب رطوبت نوشیدنی ها به قسمت بیرونی لیوان جلوگیری می کند .

مراحل تولید لیوان کاغذی با دستگاه لیوان ساز در تبریز چگونه است؟

 1. ابتدا باید دستگاه لیوان ساز را بخرید
 2. مواد اولیه مصرفی و کاغذ پلی اتیلن از طرح های عمومی و برش خورده را شامل شود
 3. برای تولید کاغذ استروک و رول کف در دستگاه لیوان ساز قرار بگیرد
 4. در نهایت لیوان تولید شده به منظور بسته بندی در کارتن ها قرار بگیرند

استروک دستگاه لیوان ساز چیست؟

به کاغذ برش خورده و کاغذ چاپ که به منظور تولید لیوان کاغذی ، آماده قرار دادن در داخل دستگاه لیوان ساز تولید ظروف یکبار مصرف مانند پیش دستی کاغذی می باشد ، استروک دستگاه لیوان ساز می گویند.

دستگاه لیوان ساز
دستگاه لیوان ساز در تبریز

مراحل کار دستگاه تولید لیوان کاغذی با استفاده از دستگاه لیوان ساز در تبریز

 1. تغذیه اتوماتیک استروک لیوان برای مرحله دوخت بدنه لیوان
 2. پانچ رول کف لیوان کاغذی و کف گذاری آن
 3. عملیات دوخت کامل کف لیوان و آماده‌ سازی برای فر لب لیوان کاغذی برای ورود به دستگاه لیوان ساز
 4. عملیات فر لب لیوان و هدایت آن به سینی اصلی برای جمع‌ آوری لیوان ها
 5. جمع ‌آوری لیوان های کاغذی از روی جمع ‌کن دستگاه لیوان ساز

مدل های نقش شده روی ظروف یکبار مصرف تولید شده با دستگاه لیوان ساز

مدل های نقش شده روی این استروک ها، از الگو های عمومی بوده که با توجه به دوران مراسم یعنی تاریخ و مناسبت های مختلف متفاوت است. جهت چاپ این شکل های مخصوص که در طرح های تبلغاتی از جمله سازمان، شرکت، رستوران، هتل و زمینه های دیگر فعالیت می کنند، می توان با کارگاه ها یا کارخانه ها هماهنگ شد.

مزایای لیوان کاغذی یکبار مصرف نسبت به لیوان یکبار مصرف پلاستیکی با دستگاه لیوان ساز

 1. جلوگیری از نفوذ مایعات داغ به  سطح خارجی لیوان کاغذی.
 2. وزارت بهداشت ایران وسازمان محیط زیست ایران به تازگی به دنبال وضع قوانینی هستند که استفاده از لیوان یکبار مصرف پلاستیکی را ممنوع کند.
 3. لیوان کاغذی پس از استفاده بهتر قابل بازیافت است.
 4. بر روی لیوان های کاغذی می توان طراحی ها و نوشتهای دلخواه خود را چاپ کرد تا هم جنبه تبلیغاتی داشته باشد و هم زیباتر به نظر بیایند.
دستگاه لیوان ساز
دستگاه لیوان ساز در تبریز

سود تولید لیوان کاغذی تولید شده با دستگاه لیوان ساز در تبریز

 • تمام دستگاه ها امکان این را دارند که هرروز 30 هزار تعداد لیوان تولید کنند و 12 ساعت هم کار کنند
 • و تقریبا حدود 50 هزار تعداد با 24 ساعتی کار هم دارند
 • تماما خودکاراست و توانایی کار به صورت 24 ساعته را نیز دارد
 • اگر به طور میانی دستگاه لیوان ساز روزانه 30 هزار تعداد لیوان تولید کند. روزانه 1 هزارهزار و پانصد هزار تومان منفعت برای شما دارد.

نکاتی در مورد لیوان یکبار مصرف کاغذی

همان طور که می دانید در تولید لیوان های کاغذی از کاغذ پلی اتیلن تشکیل می شود که در واقع کاغذی آغشته به پلی اتیلن می باشد که مانع از ورود آب به داخل کاغذ می شود. در لیوان های کاغذی وجود پلی اتیلن باعث شده  که از چسب برای چسباندن استفاده نشود تنها با هیتر و حرارت دستگاه اجزای مختلف لیوان به هم دیگر می چسبند.

لیوان های یکبار مصرف کاغذی را می توان به دو گروه خارجی و داخلی تقسیم کرد که براساس وزن و کیفیت قیمت گذاری می شوند. هرچه میزان وزن آن ها زیاد باشد از استحکام بیشتری برخوردار می شوند و هرچه میزان ضخامت کاغذ مورد استفاده در لیوان کاغذی زیاد باشد، لیوان کاغذی یکبار مصرف محکم تر می شود.

دلیل نشتی آب در لیوان های یکبار مصرف

بعضی از مشتریان بعد از خرید لیوان یکبار مصرف این موضوع را عنوان می کنند، زمانی که قصد استفاده از لیوان کاغذی را دارند از انتهای آن نشتی در لیوان کاغذی وجود دارد. این مشکل دلیل فنی دارد که معمولا در زمان تولید لیوان کاغذی اتفاق می افتد. زمانی که کف لیوان کاغذی با بدنه آن به درستی متصل نشده باشد که به اصطلاح به آن دوخت می گویند که باعث ایجاد این مشکل می شود .

ملیوان با تنظیم دقیق دستگاه های تولید لیوان یکبارمصرف و بررسی دوخت لیوان های کاغذی تولید شده این مشکل را برطرف کرده و بهترین محصولات یکبار مصرف را برای فروش به مشتریان خود عرضه می کند.

شمارو دعوت میکنم به تماشای فیلمی از دستگاه لیوان ساز در تبریز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *