دستگاه لیوان ساز

دستگاه لیوان ساز


دستگاه لیوان ساز چیست و چگونه کار می کند؟

دستگاه لیوان ساز براساس مصرف به دسته بندی های متفاوتی تقسیم می شوند. ظرفیت این لیوان ها شامل 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, …, 32 هر اونس است که هر اونس برابر با 28.34 می باشد. به دلیل تماس مستقیم لیوان کاغذی با مواد غذایی به منظور جلوگیری از آلودگی مواد غذایی حتما باید استریل شود.

همانطور که در مقاله ی دستگاه ساخت لیوان کاغذی نیز گفته شد، لیوان کاغذی از چند لایه مقاوم تشکیل شده است به همین دلیل در برابر گرما مقاوم است. هم چنین ماده ای به نام پلی اتیلن در ساخت این لیوان استفاده شده است که به محیط زیست ضرر نمی رساند. هم چنین بر روی مواد غذایی کمترین اثر شیمیایی را می گذارد. بهتر است بدانید مقدار ماده ای که در یک لیوان کاغذی به کار می رود به اندازه مقدار وزن مایعاتی است که در آن قرار می گیرد، از جذب رطوبت نوشیدنی ها به قسمت بیرونی لیوان جلوگیری می کند .

مراحل تولید لیوان کاغذی  با دستگاه لیوان ساز چگونه است؟

 1. ابتدا باید دستگاه لیوان ساز را بخرید
 2. مواد اولیه مصرفی و کاغذ پلی اتیلن از طرح های عمومی و برش خورده را شامل شود
 3. برای تولید کاغذ استروک و رول کف در دستگاه لیوان ساز قرار بگیرد
 4. در نهایت لیوان تولید شده به منظور بسته بندی در کارتن ها قرار بگیرند
دستگاه لیوان ساز
دستگاه لیوان ساز

استروک دستگاه لیوان ساز چیست؟

به کاغذ برش خورده و کاغذ چاپ که به منظور تولید لیوان کاغذی ، آماده قرار دادن در داخل دستگاه لیوان ساز تولید ظروف یکبار مصرف مانند پیش دستی کاغذی می باشد ، استروک دستگاه لیوان ساز می گویند.

مراحل کار دستگاه تولید لیوان کاغذی با استفاده از دستگاه لیوان ساز

 1. تغذیه اتوماتیک استروک لیوان برای مرحله دوخت بدنه لیوان
 2. پانچ رول کف لیوان کاغذی و کف گذاری آن
 3. عملیات دوخت کامل کف لیوان و آماده‌ سازی برای فر لب لیوان کاغذی برای ورود به دستگاه لیوان ساز
 4. عملیات فر لب لیوان و هدایت آن به سینی اصلی برای جمع‌ آوری لیوان ها
 5. جمع ‌آوری لیوان های کاغذی از روی جمع ‌کن دستگاه لیوان ساز

مدل های نقش شده روی ظروف یکبار مصرف تولید شده با دستگاه لیوان ساز

مدل های نقش شده روی این استروک ها، از الگو های عمومی بوده که با توجه به دوران مراسم یعنی تاریخ و مناسبت های مختلف متفاوت است. جهت چاپ این شکل های مخصوص که در طرح های تبلغاتی از جمله سازمان، شرکت، رستوران، هتل و زمینه های دیگر فعالیت می کنند، می توان با کارگاه ها یا کارخانه ها هماهنگ شد.

دستگاه لیوان ساز
دستگاه لیوان ساز

مزایای لیوان کاغذی یکبار مصرف نسبت به لیوان یکبار مصرف پلاستیکی با دستگاه لیوان ساز

 1. 1.جلوگیری از نفوذ مایعات داغ به  سطح خارجی لیوان کاغذی.
 2. وزارت بهداشت ایران وسازمان محیط زیست ایران به تازگی به دنبال وضع قوانینی هستند که استفاده از لیوان یکبار مصرف پلاستیکی را ممنوع کند.
 3. لیوان کاغذی پس از استفاده بهتر قابل بازیافت است.
 4. بر روی لیوان های کاغذی می توان طراحی ها و نوشتهای دلخواه خود را چاپ کرد تا هم جنبه تبلیغاتی داشته باشد و هم زیباتر به نظر بیایند.
دستگاه لیوان ساز
دستگاه لیوان ساز

مقایسه ظروف یکبار مصرف کاغذی تولید شده با دستگاه لیوان ساز و لیوان های پلاستیکی

 1. از مهم‌ترین ویژگی‌های ظروف و لیوان‌های کاغذی یک‌بار مصرف تولید شده از دستگاه لیوان ساز امکان تجزیه شدن است، ولی لیوان‌های پلاستیکی یکبار مصرف تجزیه پذیر نمی باشند.
 2.  دانشمندان گفته اند که نوشیدن هر نوع نوشیدنی گرم و سرد در لیوان‌های کاغذی یکبار مصرف مشکلی ندارد. لیوان‌های کاغذی اغلب نوعی پوشش مومی شکل به دور خود دارند تاباعث تغییر شکل نشوند.
 3. توصیه می‌شود که برای مصرف نوشیدنی‌های داغ و گرم در ظروف و لیوان‌های پلاستیکی یکبار مصرف استفاده نشود، چون باعث نفوذ مواد پلاستیکی به نوشیدنی می شود.
 4. از لحاظ قیمت و هزینه، محصولات و ظروف ساخته شده از کاغذ با دستگاه لیوان ساز گران‌ تر از محصولات پلاستیکی می باشند اما باید در نظر داشت که با وجود گران تر بودن،عامل حفظ سلامتی می باشد.
 5.  لیوان‌های کاغذی تولید شده گرما را کمتر از خود عبور می‌دهند. بنابراین هنگامی که نوشیدنی داغ در داخل لیوان کاغذی میریزید، راحت‌تر می توانید آن را در دستتان بگیرید.

توصیه های مهم در صورت عدم استفاده از لیوان کاغذی تولید شده با  دستگاه لیوان ساز

 1. بسیاری از محققان استفاده همیشگی از ظروف شیشه‌ای را پیشنهاد می‌کنند. علت‌های مختلفی برای این پیشنهاد وجود دارد.
 2. مهم‌ترین آن، قابل برگشت بودن شیشه به محیط زیست و تجزیه پذیری آن می‌باشد.
 3. علت بعدی قابلیت بازیافت شیشه است. به طور گسترده در سراسر دنیا کارخانجات زیادی برای بازیافت و تبدیل شیشه به محصولات دیگر وجود دارند.
 4. علت مهم دیگر آن، حفظ سلامتی انسان هنگام استفاده از آن می‌باشد. در لیوان‌های شیشه‌ای مجاز به استفاده از نوشیدنی‌های گرم و سرد می‌باشیم، بی‌آنکه کیفیت نوشیدنی کم شود.
 5. نکته حائز اهمیت این است که کیفیت شیشه‌های بازیافتی نسبت به شیشه‌هایی که به طور مستقیم از مواد خام تولید می‌شوند، تغییر چندانی نمی‌کند و محصول نهایی کیفیت خود را حفظ می‌کند.
دستگاه لیوان ساز
دستگاه لیوان ساز

سود تولید لیوان کاغذی تولید شده با دستگاه لیوان ساز

 • تمام دستگاه ها امکان این را دارند که هرروز 30 هزار تعداد لیوان تولید کنند و 12 ساعت هم کار کنند
 • و تقریبا حدود 50 هزار تعداد با 24 ساعتی کار هم دارند
 • تماما خودکاراست و توانایی کار به صورت 24 ساعته را نیز دارد
 • اگر به طور میانی  دستگاه لیوان ساز روزانه 30 هزار تعداد لیوان تولید کند. روزانه 1 هزارهزار و پانصد هزار تومان منفعت برای شما دارد.

نکاتی در مورد لیوان یکبار مصرف کاغذی

همان طور که می دانید در تولید لیوان های کاغذی از کاغذ پلی اتیلن تشکیل می شود که در واقع کاغذی آغشته به پلی اتیلن می باشد که مانع از ورود آب به داخل کاغذ می شود. در لیوان های کاغذی وجود پلی اتیلن باعث شده  که از چسب برای چسباندن استفاده نشود تنها با هیتر و حرارت دستگاه اجزای مختلف لیوان به هم دیگر می چسبند.

لیوان های یکبار مصرف کاغذی را می توان به دو گروه خارجی و داخلی تقسیم کرد که براساس وزن و کیفیت قیمت گذاری می شوند. هرچه میزان وزن آن ها زیاد باشد از استحکام بیشتری برخوردار می شوند و هرچه میزان ضخامت کاغذ مورد استفاده در لیوان کاغذی زیاد باشد، لیوان کاغذی یکبار مصرف محکم تر می شود.

دلیل نشتی آب در لیوان های یکبار مصرف

بعضی از مشتریان بعد از خرید لیوان یکبار مصرف این موضوع را عنوان می کنند، زمانی که قصد استفاده از لیوان کاغذی را دارند از انتهای آن نشتی در لیوان کاغذی وجود دارد. این مشکل دلیل فنی دارد که معمولا در زمان تولید لیوان کاغذی اتفاق می افتد. زمانی که کف لیوان کاغذی با بدنه آن به درستی متصل نشده باشد که به اصطلاح به آن دوخت می گویند که باعث ایجاد این مشکل می شود .

ملیوان با تنظیم دقیق دستگاه های تولید لیوان یکبارمصرف و بررسی دوخت لیوان های کاغذی تولید شده این مشکل را برطرف کرده و بهترین محصولات یکبار مصرف را برای فروش به مشتریان خود عرضه می کند.

لیوان-کاغذی-دستگاه-لیوان-ساز
لیوان-کاغذی-دستگاه-لیوان-ساز

سایز های لیوان کاغذی

در کلی ترین حالت ظرف های یکبار مصرف کاغذی سایزهای متفاوتی دارند که در بین این ظرف ها، لیوان کاغذی، دارای چند سایز می باشد. که برای موارد متفاوتی مورد استفاده قرار گرفته می شود. به طور معمول لیوان یکبار مصرف کاغذی با دو معیار cc و اُنس اندازه گیری می شود.

کوچکترین لیوان یکبار مصرف کاغذی که عموما برای مصارف تستر و سمپلینگ و …. مورد استفاده قرار می گیرد، لیوان کاغذی 70cc است که به آن لیوان کاغذی شات و یا 3 اُنس می گویند. یک سایز بزرگ تر از لیوان کاغذی شات، لیوان کاغذی 110 یا 120cc هست که آن هم عموما برای اسپرسو و تستر است. سایز دیگر لیوان کاغذی 180cc است که برای استفاده های دیگردر بازار است.

اما سایز بعدی لیوان کاغذی که با دستگاه لیوان ساز ساخته شده اند زیادترین استفاده و بیشترین محبوبیت را در بین سایزهای لیولن کاغذی دارد و همینطور پرفروش ترین لیوان کاغذی نیز محسوب می شود ، لیوان کاغذی 225cc یا همان لیوان کاغذی 220cc است که سایز مرسوم لیوان کاغذی به حساب می آید. سایز 360cc لیوان کاغذی، برای انواع نوشیدنی ها مورد استفاده است. بزرگتر از این سایز نیز وجود دارد که می توان به لیوان کاغذی 560 و 640cc است که می توان گفت بزرگترین سایز لیوان کاغذی به حساب می آید. بزرگتر از سایزهای گفته شده در بالا، دیگر در گروه لیوان کاغذی جایی ندارند و به عنوان  پاپ کرن و سطل قرار می توان استفاده کرد.

طراحی لیوان کاغذی

در هر محصولی طراحی و زیبایی ظاهری مهم می باشد. از این رو در طراحی لیوان کاغذی تبلیغاتی هم باید به طراحی و زیبایی طرح روی جلد توجه کافی کرد.

 1. اولین مورد این است که برای طراحی لیوان یکبار مصرف کاغذی از نرم افزار کُرل استفاده نمایید که نرم افزاری  پرکاربرد در فضای طراحی خطی به حساب می آید.
 2. مورد بعدی که حتما باید رعایت شود این است که طرح ارسالی لیوان کاغذی شما باید با فرمت رنگی باشد و از ارسال طرح لیوان کاغذی با فرمت RGB بپرهیزید زیرا RGB برای نمایش در مانیتور می باشد و هنگام چاپ لیوان کاغذی رنگ آن تغییر می کند.
 3. آخرین مورد کیفیت عناصر ظاهری موجود در طرح لیوان است که نباید کیفیت آن ها پایین باشد مثلا برای چاپ لوگو روی لیوان های کاغذی، از فایل اصلی لوگو استفاده شود تا در چاپ لیوان دچار افت کیفیت نشود.
دستگاه لیوان ساز
دستگاه لیوان ساز

لیوان کاغذی تبلیغاتی با دستگاه لیوان ساز

 امروزه با توجه به رقابت زیاد در بازار، تبلیغات به امری مهم و یک نیاز واضح مبدل شده. در تجارت، بازاریابی و بازارسازی یکی از موثرترین ابزار، تبلیغات می باشد. تبلیغات مسیری است برای آگاهی بخشی در مورد کالا، خدمات و یا محصولات. سوالی که پیش

می آید چه روش تبلیغاتی موثر است؟ روش های معروف و مرسوم مانند بیلبورد، تیزر تبلیغاتی تلویزیونی و رادیویی، ابزارهای تبلیغاتی رسانه ای، هدایای تبلیغاتی و یا مسیر های  دیگر؟از جهت دیگر امروزه به دلایل مختلف ظرف های  یکبار مصرف جایگاه ویژه و پرطرفداری پیدا کرده اند و این ظرف ها مخصوصا لیوان یکبار مصرف کاغذی استفاده روزانه ی زیادی دارند.در اولین نگاه فقط یک کالای مصرفی یاد می شود ولی با کمی زیرکی می توان آن را به یک ابزار تبلیغاتی مؤثر تبدیل نمود. فقط کمی خلاقیت نیاز دارد و یک مجری مجرب و خلاق.

مزایای لیوان کاغذی تبلیغاتی

به طور صریح تبلیغات نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود که باعث رونق زیاد در کار و در نهایت فروش زیاد خواهد شد. به این دلیل روش های متفاوتی برای تبلیغات وجود دارد که می توان از تبلیغات تلویزیونی، بیلبورد، فضای مجازی، روزنامه و کاتالوگ، هدایای تبلیغاتی و… مثال زد.پیشنهاد ما برای بهتر دیده شدن محصول یا خدمات شما چاپ برند روی لیوان یکبار مصرف کاغذی است که محدودیتی برای پخش و انتشار آن نیست، زیرا تا زمانی که لیوان کاغذی استفاده نشود اما می توان آن را دردید عموم مورد استفاده قرار دهیم.

چاپ لیوان تبلیغاتی هم می تواند در اداره ها و بخش ها برای نوشیدن مایعات برای کارکنان و یا مشتریان مورد استفاده قرار داد و هم در نمایشگاه ها و سمینارها و مراسمات و میهمانی ها. از جهت دیگر چاپ لیوان کاغذی هزینه کمتری نسبت به تبلیغ در تلویزیون و یا بیلبورد به دنبال خواهد داشت.

شمارو به دیدن چند عکس از دستگاه لیوان ساز دعوت میکنم

دستگاه-لیوان-ساز
دستگاه لیوان ساز
دستگاه-لیوان-ساز
دستگاه لیوان ساز
دستگاه-لیوان-ساز
دستگاه لیوان ساز

نحوه ی حمل دستگاه لیوان ساز

8 توصیه که قبل از شروع به کار با دستگاه لیوان ساز که باید به آن ها توجه کرد

 1.  درک کنید که کارآفرینی یک ماراتون است
 2. اطمینان حاصل کنید که تقاضا برای محصول یا سرویس شما وجود دارد
 3. مطمئن باشید که اولین بار این کار را انجام نمی دهید
 4. صبور باشید و اطمینان حاصل کنید که پول کافی دارید
 5. آنچه را که می خواهید به فروش برسانید را فراموش کنید
 6.  به مشتریان خود گوش دهید
 7.  مساله ها را حل کنید

شمارو دعوت میکنم به تماشای فیلمی از دستگاه لیوان ساز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *