راهنمای کامل راه اندازی شغل تولید لیوان کاغذی به زبان ساده

دستگاه-لیوان-کاغذی-در-تبریز


راهنمای صفر تا صد راه اندازی شغل تولید لیوان کاغذی به زبان ساده

کسب و کار تولید لیوان کاغذی از آن دسته کسب و کارهایی می باشد که برخلاف ظاهرش یکی از شغل های درآمد زایی است که سود بسیار خوبی دارد. از طرفی هزینه راه اندازی این کسب و کار نسبت به سایر کسب و کارها، بسیار کم بوده و شما می توانید به راحتی دستگاه لیوان کاغذی را خریده و  این شغل را راه اندازی کنید.

از طرفی دیگر به دلیل آنکه، در حال حاضر بهداشت نوشيدنی ها و غذا ها و همچنين بهداشت ظروف مورد استفاده برای مواد غذايی از اهميت بالايی برخوردار است به همین دلیل وزارت بهداشت مقـررات خاصی را جهت توليد و عرضه اين محصولات اعمال کرده است. استفاده از ظروف يكبار مصرف، يكی از الزامات وزارت بهداشت در عرضه نوشيدنی ها، بستنی ها و برخی مواد غذايی می باشد. لذا در حال حاضر تعداد زيادی واحدهای توليدی در حال توليد و عرضه ظروف يكبار مصرف کاغذی می باشند.

اولین سوال پر تکرار در این شغل میزان درآمد تولید لیوان یکبارمصرف کاغذی می باشد که در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد. تولید لیوان کاغذی را در فضا های مختلف و به شکل های مختلف می توان انجام داد، برای مثال هم می توانید لیوان کاغذی تولید کنید و هم بشقاب کاغذی. زمانی که اعلام کردند که لیوان های پلاستیکی سرطان زا هستند این کسب و کار، رونق گرفت. میزان سرمایه اولیه برای شروع این کار، متغییر بوده و بر اساس نوع دستگاه انتخابی محاسبه می شود.

میزان هزینه تولید لیوان دانه ای 200 تومان با احتساب کلیه هزینه های برق و اپراتور است که شما می توانید، آن را در بازار با قیمت 350 تومان بفروشید. این دستگاه به طور متوسط می تواند 2 شیفت کاری کار کند و میزان کمترین درآمد در یک شیفت بین 345 تا 375 هزار تومان به صورت روزانه می باشد. نکته ی مهم این است که این کسب و کار نیازی به سوله یا کارخونه ندارد و می توانید در یک اتاق 12 متری نیز کارتان را شروع نمایید.

بررسی درآمد شغل تولید لیوان یکبارمصرف

به مجموع پولی که به واسطه یک کسب‌ و‌ کار به دست می آید درآمد می گوییم. درآمد شغل تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی را از 2 وجه بررسی می کنیم.

1. درآمد مستقیم تولید لیوان کاغذی

شیوه درآمدزایی تولید لیوان یکبارمصرف کاغذی بر پایه تولید کالا بوده و درآمد مستقیم تولید آن که همان درآمدی است که بر اساس فعالیت اصلی این شغل به دست می آید ضریب 7 از 10 را به خودش اختصاص می دهد که این میزان درآمد تولید لیوان این کسب‌ و‌ کار را جزو مشاغل درآمد بالا قرار می دهد.

2. درآمد غیر مستقیم تولید لیوان کاغذی

درآمد برخی از کسب و کار ها مثل تولید لیوان کاغذی نه تنها از طریق فعالیت اصلی خود یعنی فروش محصول به دست می آید بلکه از طریق فعالیت های جانبی مثل اجاره قسمتی از کسب و کار، تبلیغات، نوسانات قیمتی و غیره حاصل می شود.

راهنمای کامل راه اندازی شغل تولید لیوان کاغذی به زبان ساده

مزایا ی تولید لیوان کاغذی

1. ساده بودن:

این کار، کار کثیفی نبوده و دردسر عجیبی ندارد، حتی یک اپراتور می تواند با لباس خودش هم اینکار را انجام دهد. سختی زیادی هم ندارد و شما می توانید آن را به عنوان شغل دوم و یا شغل اول خود انتخاب نمایید.

2. سرطان زا نبودن:

لیوان های کاغذی بر خلاف لیوان های پلاستیکی سرطان زا نیستند. در واقع لیوان های کاغذی دو جداره بوده و همین دلیل باعث شده است که سرطان زا نباشند. همین عامل باعث محبوبیت این لیوان هاست.

3. آسیب نرساندن به محیط زیست:

این لیوان های کاغذی بر خلاف لیوان های پلاستیکی به طبیعت آسیبی نمی رسانند. این لیوان ها می توانند در مدت زمان کم تری نسبت به لیوان های پلاستیکی در طبیعت تجزیه شوند.

4. مناسب برای نوشیدنی های گرم و سرد:

لیوان های پلاستیکی فقط مناسب نوشیدنی های سرد می باشند و اگر از آن لیوان ها برای نوشیندنی های گرم استفاده کنید، خاصیت سرطان زایی خواهند داشت. اما شما می توانید با خیال راحت برای نوشیدنی های گرم نیز از  لیوان های کاغذی استفاده نمایید.

لیوان های کاغذی به دلیل دو جداره بودن می توانند گرمای نوشیدنی را برای مدت زمان بیشتر حفظ کنند. و این مورد یکی از مهم ترین مزیت های کسب و کار تولید لیوان کاغذی می باشد.

سخن پایانی

مانند هر کسب و کار دیگری اگر شما در کار و عملکردتان استمرار داشته و خسته نشوید می توانید ایده های پولسازی خود را عملی نمایید، قطعا در آن کار به موفقیت می رسید. کسب و کار تولید لیوان کاغذی نیز از این قاعده مستثنی نیست. زمانی که تصمیم به کاری گرفتید، تا آخر آن راه بروید.

حالا که تصمیم به کارآفرینی گرفته اید، باید تمام سختی ها و مشکلات آن را به جان بخرید و در این راه کم نیاورید چرا که پیشرفت و موفقیت از آن کسانی است که با صبر و شکیبایی به حل کردن مشکلات می پردازند.

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *