لیوان کاغذی قهوه

لیوان کاغذی قهوه


انواع لیوان کاغذی قهوه

 • لیوان کاغذی قهوه تک جداره
 • لیوان کاغذی قهوه دوجداره

لیوان کاغذی هایی که برای قهوه استفاده می کنند معمولا دوجداره بوده و ظرفیت آنها معمولا ۱۲۰ سی سی، ۲۲۰ سی سی و ۳۶۰ سی سی می باشند. جهت مصرف اسپرسو و ماکیاتو از لیوان کاغذی تک جداره ۷۰ سی سی که به آن لیوان شات می گویند، استفاده می شود. که به این لیوان قهوه تک شات، تک اسپرسو و شات قهوه نیز گفته می شود برای سمپلینگ و تست نیز این نوع لیوان کاربرد دارد.

برای کرداتو، دبل و اسپرسو، لیوان کاغذی تک جداره با ظرفیت ۱۱۰ سی سی و ۱۲۰ سی سی (تک جداره و دوجداره) استفاده می کنند.

به منظور تهیه لته، آمریکانو، قهوه ترک، هات چاکلت و ماسالا هم لیوان کاغذی دوجداره ۲۲۰ سی سی استفاده می گردد.
برای کاپوچینو و شیرنسکافه و هر نوع نوشیدنی که فوم زیاد داشته باشند از لیوان کاغذی دوجداره ۳۶۰ سی سی استفاده می نمایند.

لیوان کاغذی قهوه درب دار

لیوان کاغذی درب دار که برای حمل و نقل بسیار راحت بوده و معمولا برای سفارش های برون بر از نوع درب دار آن استفاده می نمایند. عموما برای نوشیدنی های گرم مانند قهوه و نسکافه کاربرد دارد.

 

لیوان کاغذی قهوه

تعیین قیمت انواع لیوان قهوه

قیمت انواع لیوان کاغذی به فاکتور های مهمی بستگی دارد که در ادامه متن به آنها اشاره کرده ایم:

 • تک جداره یا دوجداره
 • درب دار یا بدون درب
 • سایز مورد نظر
 • ساده یا طرح دار

قهوه

نوشیدن یک لیوان قهوه به هنگام بازگشتن از محل کار می تواند خستگی را از تن شما دور کند. بر همین اساس، در سال های اخیر شاهد افزایش تعداد کافه های سیار بوده ایم، همچنین بسیاری از کافه های مغازه ای منوی بیرون بر را به خدماتشان اضافه نموده اند و انواع نوشیدنی ها را در لیوان کاغذی هایی که به اصطلاح “بیرون بر” نام دارند سرو می کنند.

به احتمال زیاد در مسیر منزل یا محل کارتان، مغازه یا کافه سرو قهوه وجود دارد تا بتوانید یک لیوان قهوه میل نمایید لیوان هایی که برای خدمات بیرون بر استفاده می گردد معمولا از نوع کاغذی می باشند. استفاده از این لیوان های کاغذی مزایایی دارد که در ادامه به بررسی آنها پرداخته ایم.

مزایای استفاده از لیوان کاغذی

به دلیل مزایایی که لیوان های کاغذی نسبت به سایر لیوان ها ( شیشه ای و یا پلاستیکی ) دارند بسیار پر استفاده هستند. مزایای لیوان کاغذی قهوه شامل موارد زیر می باشد:

 • صاحبان کافه ها می توانند با چاپ طرح های مختلف و مورد علاقه شان نظیر برند و یا لوگوی کسب و کار مرطوبه شان بر روی لیوان های کاغذی توسط دستگاه لیوان کاغذی، فرصت بیشتری را برای معرفی خود به مشتری به دست آورند.
 • دارای انواع مختلف تک جداره و دوجداره بوده که لیوان های دوجداره از سوختن دست به وسیله نوشیدنی های گرم جلوگیری خواهد کرد. همچنین لیوان دوجداره دمای نوشیدنی را برای مدت زمان طولانی تری حفظ می کند.
 • از هیچ گونه چسب در ساخت و تولید لیوان کاغذی استفاده نمی کنند که از نظر بهداشتی مزیت به شمار می آید.
 • در اندازه های مختلف برای نیازهای متفاوت تولید و عرضه شده است.
 • برای ساخت لیوان قهوه از کاغذ های پلی اتیلن استفاده می کنند که ضدآب می باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *