مقایسه لیوان کاغذی با لیوان پلاستیکی

مقایسه لیوان کاغذی با پلاستیکی به این صورت که لیوان کاغذی سبک تر از لیوان های پلاستیکی هستند و تجزیه زیستی می شوند.


مقایسه لیوان کاغذی با پلاستیکی لیوان های کاغذی به طور کلی سبک تر از لیوان های پلاستیکی هستند، بنابراین حمل و نقل آنها برای مشتریان آسان تر می باشد و تجزیه زیستی می شوند که این کار تأثیر زیست محیطی آن ها را کاهش می دهد.

مقایسه لیوان کاغذی با پلاستیکی

 مقایسه لیوان کاغذی با لیوان پلاستیکی باید بدانید که عموما لیوان های کاغذی زیست سازگارتر از لیوان های پلاستیکی می باشند، زیرا در ساخت لیوان های کاغذی از درخت به عنوان یک منبع تجدیدپذیر استفاده می شود. در مقابل آن لیوان های پلاستیکی قرار دارند که از گاز طبیعی و نفت به عنوان منبع تجدید ناپذیر  برای تهیه مواد اولیه آن ها که همان پلاستیک می باشد، استفاده شده است.

بیشتر لیوان های کاغذی با پلی اتیلن که از سوخت های فسیلی به دست آمده، پوشش داده می شوند که این موضوع باعث کاهش مزیت لیوان کاغذی شده است . عموما، در تولید لیوان پلاستیکی منابع کمتری استفاده شده است .بنابراین از این نظر (مصرف منابع) زیست سازگارتر از لیوان های کاغذی می باشند.

لیوان های کاغذی سریع تر و راحت تر از لیوان های پلاستیکی، برای بازیافت تجزیه شده می باشد و  لیوان کاغذی انتخاب بهتری برای ساخت لیوان های یکبارمصرف می باشد.

مورد دیگری  که باعث ترجیح لیوان کاغذی می شود سمی نبودن آن می باشد . لیوان های پلاستیکی مواد شیمیایی سمی مانند بنزن آزاد سازی می کنند و مخصوصا هنگامی که تحت امواج ماکروویو قرار می گیرند. همچنین گاهی اوقات حیوانات آن ها را با غذا اشتباه گرفته و آن ها را مصرف می نمایند که موجب مرگ آن ها می شود. اما لیوان های کاغذی حتی اگر تحت امواج ماکروویو قراربگیرند  یا به اشتباه مصرف شوند، سمی نمی باشند.

به دلیل اینکه لیوان های کاغذی سریع تر تجزیه می شوند و سمی نیستند بیشتر مردم آن ها را بر میگزینند. وقتی فرآیند تولید در نظر گرفته شود، کاغذ ممکن است مزیت نهایی داشته باشد، اما تفاوت تاثیر زیست محیطی لیوان های کاغذی با لیوان های پلاستیکی زیاد نیست.

همچنین لیوان کاغذی قابلیت چاپ چهار رنگ را دارد که باعث جذابیت استفاده آن ها در امور تبلیغاتی می شود.

“ایران لیوان دوستدار محیط زیست و ارائه دهنده دستگاه های تولید لیوان کاغذی

مقایسه لیوان کاغذی با پلاستیکی

در حالی که هر دو ماده به طور گسترده در سراسر جهان برای تولید ظروف یکبار مصرف استفاده می‌شوند، تفاوت‌های قابل توجهی بین لیوان های پلاستیکی و کاغذی وجود دارد که باید هنگام انتخاب یکی از بهترین موارد متناسب با نیازهای شخصی یا کاری خود در نظر بگیرید. پاسخ به اینکه لیوان کاغذی بهتر است یا پلاستیکی، نیازمند تحقیق بسیارهستید . در اینجا چیزی است که باید در مورد تفاوت بین این دو بدانید.

بازیافت آسان تر

یکی از مواردی  که برخی از شرکت ها لیوان های کاغذی را ترجیح می دهند این است که بازیافت آنها آسان تر می باشد  اگر می خواهید از لیوان های کاغذی قدیمی خود استفاده مجدد کنید، برای بازیافت آنها به تجهیزات خاصی نیاز ندارید. شما به سادگی آنها را در سطل بازیافت قرار می دهید.

به این ترتیب همه لیوان های کاغذی یکسان ساخته نمی شوند. برخی از لیوان های کاغذی از مواد بازیافتی ساخته شده اند. در صورتی که برخی دیگر از خمیرخوب ساخته شده اند. اگر به دنبال یک لیوان کاغذی قابل بازیافت هستید، پس به سراغ لیوان هایی بروید که از ۱۰۰٪ محتوای بازیافتی ساخته شده اند. این لیوان ها به کاهش میزان زباله هایی که به محل های دفن زباله می روند بسیار کمک می کند .

مقرون به صرفه بودن

بسیاری از شرکت ها لیوان های کاغذی را به لیوان های پلاستیکی ترجیح می دهند زیرا باعث صرفه جویی در هزینه می شوند. استفاده از لیوان کاغذی به جای لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف باعث کاهش هزینه های یک شرکت می شود. اگر به دنبال کاهش هزینه ها می باشید  احتمال دارد  بخواهید لیوان های کاغذی ساخته شده از خمیرمناسب  را خریداری کنید. آنها به اندازه آنهایی که از مواد بازیافتی ساخته شده اند سازگار با محیط زیست نیستند، اما هزینه کمتری خواهند داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *