مقایسه لیوان کاغذی با لیوان پلاستیکی

دستگاه-لیوان-کاغذی-در-تبریز


کدام لیوان برای محیط زیست مناسب تر است؟ لیوان کاغذی یا پلاستیکی؟

در مقایسه لیوان کاغذی با لیوان پلاستیکی باید گفت که عموما لیوان های کاغذی زیست سازگارتر از لیوان های پلاستیکی هستند، زیرا در ساخت لیوان های کاغذی از درخت به عنوان یک منبع تجدیدپذیر استفاده می شود. در مقابل آن لیوان های پلاستیکی قرار دارند که از گاز طبیعی و نفت به عنوان منبع تجدیدناپذیر  برای تهیه مواد اولیه آن ها که همان پلاستیک می باشد، استفاده شده است.

بیشتر لیوان های کاغذی با پلی اتیلن که از سوخت های فسیلی به دست آمده، پوشش داده می شوند که همین امر باعث کاهش مزیت لیوان کاغذی می شود. عموما، در تولید لیوان پلاستیکی منابع کمتری استفاده می شود، بنابراین از این نظر (مصرف منابع) زیست سازگارتر از لیوان های کاغذی هستند.

لیوان های کاغذی سریع تر و راحت تر از لیوان های پلاستیکی، برای بازیافت تجزیه می شود، زمانی که اتفاقات بعد از مصرف این لیوان ها را در نظر بگیریم لیوان کاغذی انتخاب بهتری برای ساخت لیوان های یکبارمصرف می باشد.

عامل دیگری که باعث ترجیح لیوان کاغذی می شود سمی نبودن آن است. لیوان های پلاستیکی مواد شیمیایی سمی مانند بنزن آزاد می کنند، مخصوصا هنگامی که تحت امواج ماکروویو قرار می گیرند. همچنین گاهی اوقات حیوانات آن ها را با غذا اشتباه گرفته و آنها را مصرف می کنندکه موجب مرگ آن ها می شود. اما لیوان های کاغذی حتی اگر تحت امواج ماکروویو قرار گیرند یا به اشتباه مصرف شوند، سمی نیستند.

به دلیل اینکه لیوان های کاغذی سریع تر تجزیه می شوند و سمی نیستند، بیشتر مردم آن ها را انتخاب می کنند. وقتی فرآیند تولید در نظر گرفته شود، کاغذ ممکن است مزیت نهایی داشته باشد، اما تفاوت تاثیر زیست محیطی لیوان های کاغذی با لیوان های پلاستیکی زیاد نیست.

همچنین لیوان کاغذی قابلیت چاپ چهار رنگ را دارد که باعث جذابیت استفاده آن ها در امور تبلیغاتی می شود.

“ایران لیوان دوستدار محیط زیست و ارائه دهنده دستگاه های تولید لیوان کاغذی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *